Marcați
Naționala Moldovei a remizat cu Israel
7.06.2017, 15:34
Selecționata de fotbal a Moldovei a remizat, scor 1-1, în meciul amical din deplasare cu naționala Israelului. Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă.

Mai întîi, Radu Gînsari a deschis scorul cu o lovitură de cap după o centrare bună a lui Eugeniu Cociuc. Gazdele au salvat meciul la ultima fază de joc. Ben Sahar a transformat un penalty. ”Nu este plăcut să încasezi gol în minutul 90+5, dar sunt mulțumit de prestația tuturor jucătorilor. Pentru noi jocul cu Georgia este mult mai important”, a declarat la conferința de presă selecționerul Moldovei, Igor Dobrovolski.

Pentru ”tricolori” urmează duelul din 11 iunie cu Georgia de la Chișinău, din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial din 2018.