Marcați
Victorie pentru FCSB! Lugano s-a impus în fața lui Plzen, după un meci cu 5 goluri. Era 0-0 în minutul 62!
FCSB a câștigat pe terenul celor de la Beer Sheva, cu 2-1, și cu 9 puncte s-a instalat confortabil pe primul loc al Grupei G din Europa League. Roș-albaștrii au acum prima șansă la calificare, mai ales după celălat rezultat al zilei din serie, cel dintre Lugano și Viktoria Plzen, scor 3-2.

În minutul 62 al partidei de la Lugano scorul era 0-0 și nimic nu prevestea festivalul de goluri ce avea să urmeze. În doar șase minute (63 și 69), elvețienii au reușit să marcheze de două ori, prin Bottani și Carlinhos, și păreau a fi rezolvat partida.

N-a fost așa, pentru că cehii au reintrat în meci grație golului marcat de Krmencik, în minutul 76. Emoțiile gazdelor au fost risipite însă de Gerndt, care a dus scorul la 3-1 cu două minute înainte de final.